Sırala
Görünüm:
Toplam 246 ürün görüntüleniyor.

YÜZÜKLER

Yüzük, insanı estetik olarak güzel gösteren bir aksesuardır. Her yaş ve cinsiyete uygun yüzük bulmak mümkündür. Birçok değerli taştan yapılmış şekilleri bulunmaktadır. Doğal taş yüzük olduğu gibi, böyle olmayanlarda vardır.

Yüzük Hakkında Detaylı Bilgiler
Yüzük, insanlık tarihi boyunca tercih edilmiş bir estetik güzellik ürünüdür. Parmağa takılır. Kadın ve erkekler için özel tasarım şekillerinde bulunur. Kültürümüzde evlilik, nişanlılık ve söz gibi merasimlerin belirleyicisidir. Yüzükler kişilerin parmaklarının ölçüsüne göre ayarlanır. Ayarlanabilir yüzük tasarımları ile kişinin daha sonra parmağındaki değişikliklerin olumsuzlukları giderilmiş olur. Antika değeri taşıyan yüzüklerin değeri de artar. 

Yüzüklerde Kullanılan Doğal Taşlar
Piyasada geniş yelpazeli yüzük modelleri mevcuttur. Yüzük yapımı için doğal taş seçiminde birçok alternatif bulunmaktadır. Kişilerin zevkine ve cinsiyetine göre farklı modeller ortaya çıkmıştır. Taşların kesimi düz olabileceği gibi kristal kesim de tercih edilebilir. Sedef taşı, safir taşı, zümrüt taşı, oniks taşı, akik taşı, kaplan gözü, lal taşı, zirkon taşı, bunlardan bazılarıdır. 

Doğal Taş Yüzüklerin Özellikleri
* Yakut, saf halinde sıradan bir taş gibi görünmektedir. Ancak kesilip, işlenmesi ile mükemmel bir görünüm kazanır. Güzelliği ve sertliği ile rağbet görmektedir. Hindistan'da değerli taşların efendisi olarak anılır. Yakut taşı ile tasarlanan yüzük çeşitleri piyasada fazlaca bulunmaktadır.
* Turkuaz, faydaları çok olan ve rengini taştan alan bir doğallık harikasıdır. İnsana sakinlik verir. Duygusal olarak kişileri dengede tutmaya yarar. Beden ile temas ile kuvvetlendirici etkisi ortaya çıkar. Sadakat ve dostluğu sembolize eder. Firuze olarak da adlandırılır. Yüzük yapımında kullanılan doğal bir taştır. 
* Sedef, bereket, güç ve cesaret taşı olarak bilinir. Karaciğer, dalak ve böbreğe iyi gelir. Hormon sistemine yardımcıdır. Sedef taşı, doğal ve şık bir görünüm sağladığından yüzük yapımında tercih edilen bir taştır. 
* Safir, en pahalı ve değerli taşlar içinde yer alır. Işılltılı bir görünümü vardır. Kişinin güvenini artırır. Mücevher sektöründe kullanılan bir taştır. Safir taşı yüzük yapımında oldukça tercih edilen bir taştır.
* Mercan, nazara karşı kullanılan bir taştır. Sedef hastalığı gibi bir çok hastalığın tedavisinde kullanılır.
* Kehribar, ağrıyı azaltan bir taştır. Bir çok hastalığın tedavisinde kullanılır.
* Oniks taşı, korku ve kaygıyı dengelemesiyle tanınır. Bağımlılığı azaltır. Stres taşı olarak da bilinir. Kişiye pozitiflik sağlar. Bu faydaları nedeniyle yüzüklerde tercih edilir. Özellikle siyah oniks taş ile kullanılan yüzükler düz kesim ile şekillendirilerek alıcısını memnun eder. 
* Sitrin, tedavi edici bir etkisi vardır. Kişinin kendisine karşı zararlı düşüncelerini engeller. Enerjisiyle dolaşımı hızlandırır.
* Lal taşı, koyu kırmızı rengi erkek türü; açık kırmızısı dişiyi temsil eder. Merhamet taşı olarak da bilinir. Doğal taş yüzük yapımında tercih edilen bir taştır. 
* Akik, akıl ve mantığı geliştirir. Nazara karşı korur. Tansiyonu dengeleyicidir. Uykusuzluk ve korkaklığa iyi geldiğinde yüzük sektöründe tercih edilir. Şık ve zarif bir görünüm verir. Üzerine yazı yazılabilir. Siyah, kahverengi ve kırmızı gibi renklerde bulunur.
* Zirkon, zargon kelimesinden türeyen Farsça kökenli bir kelimedir. Kişiyi rahatlatır, duygusal dengeleme yapar. Kişiyi pozitifleştirir ve beslenmeyi düzenler. Zirkon vücuda temas ile etkilerini gösterir. Zirkon taşı bir çok pırlanta üründe kullanılır.  Zirkon taşı genellikle doğada sarı, mavi, kırmızı, şeffaf, yeşil ve kahverengi renklerinde bulunur. Zirkon taş yüzük yapımında kullanılır. Zirkon çok bulunan bir taştır. Türkiye'de ve dünyada çok fazla bulunduğundan ucuz fiyata alınır. Değerli bir taştır ancak fiyatı düşmektedir. Zirkon kolye ve zirkon yüzük formatlarında piyasada bulunmaktadır

Doğal Taş Yüzük Satın Al
Niki aksesuar.com üzerinden çeşitlerine ve renklerine ulaşabileceğiniz birçok yüzük çeşiti bulunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.