Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

ŞAHMERANLAR

Kadınların son yıllardaki takı tercihleri arasında yerini almıştır şahmeranlar. Şık bir görünümün yanı sıra otantik bir hava yaratan şahmeran günümüzde diğer takı ürünlerini geride bırakmaya başlamıştır.
Takı sektörünün hikaye ve efsaneleri sevmesi de farklı farklı ürünlerin üretilmesini de sağlamaktadır. Eldeki duruşu ile farklı ve şık görünüm sağlayan bu ürünler gizemli hikayesi ile de kadınların tercihleri arasına girmiştir. Öyleyse bu şahmeran bileklik nedir ve nasıl kullanılır? 

Şahmeranların Yolculuğu
Mitoloji kahramanları başında gelen şahmeranin anlamı 'yılanların şahı' demektir. İsim aslında Farsçadan gelmektedir. Mitolojinin pek çok gizemli kahramanlarını ürünlerinde kullanan takı dünyası bu kavramı da kaçırmayıp fazlaca model ve çeşit üretim yapmıştır. Bileğin bir kısmını ve elin üst kısmını yüzük parmağından itibaren saran aynı zamanda bu görüntüsü ile yılanı andıran bu bileklikler yılanların şahı benzetmesini yaşatmaktadır. Yüzük kısmı orta parmağa takılmakta ve bileğe kadar inen uzantısı bilen altında birleşmekle şık bir görünüm sağlamaktadır. 
Sıradan modellerin yanı sıra kişilerin kendini özel hissetmelirini sağlamak amacı ile kişiye özel tasarımlar da yapılmaktadır. 

Şahmeranlar Nasıl Kullanılır?
Genelde kadınların en çok tereddüt ettikleri konu budur. Normal bir bileklikten farklı duran şahmeranlar sanki rahat değilmiş izlenimi verirler. Aslında bu tam tersidir. Normal bir bileklikte sürekli bileğinizde bulunan bi takı zamanla sizde yokmuş hissi uyandırır ve rahat olmanızı sağlar. Şahmeranlar da bu şekildedir. Elinizin üst kısmında bulunurlar ve hareket kabiliyetinizi asla kısıtlamazlar. Zaman geçtikçe onun varlığını bile unutabilirsiniz.

Hatta bazı kadınlar öyle bir alıştıkları ve bileklik unutup hamur bile yoğurduklarını anlatırlar. Hem şık hemde rahat kullanımı kadınların gündemini oldukça meşgul etmektedir. Şahmeranları takmakta oldukça kolaydır. Kullanan kişi tek başına takabilir. Öncelikle yüzük kısmı orta parmağa geçirilir, elin üst kısmından bileğe doğru uzatılan bileklik, bileğin altında birleştirilerek kilitlenir. Burada önemli bir püf noktası vardır. Bilekliği takarken ilk olarak yüzük kısmı takılmalıdır. Aksi halde bilekten kilitleme işleminden sonra yüzük parmağa geçemez.

Bu bileklikler doğal taşlı şahmeran bileklikler seçeneklerden birisidir. Bir diğer bileklik zirkon taşlı şahmeran olarak karşınıza çıkar. En çok tercih edilen bileklik ise gümüş şahmeran bilekliktir. Tüm bu seçenekler ile hanımların zevkine hitap etmeyi başarmaktadır. Çünkü elde zarif bir görünüm sağlayan bileklikler hanımların vazgeçilmez aksesuarları haline gelmektedir. Seçeneklerin fazlalığı bu takıları sadece özel anlarda değil günlük hayatta kullanımını da arttırmaktadır. Sanki bir evlilik yüzüğü gibi elinizden hiç çıkmamaktadır.

Efsaneden Bilekliğe
Bilekliklere adını veren efsane binlerce yıldır kulaktan kulağa aktarılarak devam etmektedir. Efsaneye göre yılanların şahı kendine ait bir mağarada hayatını sürdürmektedir. Günlerden bir gün şahın mağarasına yanlışlıkla, Lokman Hekim olduğu düşünülen bir adam iner. Adam yılanlar tarafından yakalanıp yılanların şahına götürülür. 

Yılanların şahı insan kafasına ve yılan vücuduna sahip bir canlıdır. Şahmeranin tıp alanındaki bilgisi de oldukça fazladır. Zaman geçtikçe şahmeranla oldukça yakın bir ilişki kuran adam ondan birçok tıp bilgisi öğrenir. Fakat bir zaman sonra mağaradan sıkılıp şehre geri dönmek ister. Şahmeranla anlaşıp onu gördüğünü kimseye söylemeyeceğine söz verdikten sonra geri şehre döner. Fakat adam şahmeranı gördüğü için vücudunda pullar oluşur. Zamanın padişahı da o süreçte amansız bir hastalığa yakalanmıştır.
Tedavi olması için şahmeranı etini yemesi gerekmektedir. Adam şahmeranın yerini bilmesine rağmen söylemez. Fakat padişahın veziri adama yaptığı oyunlarla şahmeranın yerini öğrenir. Mağaraya giden adamlar şahmeranı öldürüp padişaha getireceklerdir ve yılanları şahı kaderine razı olarak kendini öldürmelerine izin verir. Fakat bir rivayete göre ruhunu kızının bedenine sakladığından bu sebeple ölümsüz olduğundan bahsedilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.